Şok İddia! Ali Koç’tan Erden Timur Dosyası

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe Kulübü, Nicolo Zaniolo için yapılan resmi teklifin ayrıntılarını paylaştığı için Galatasaray Sportif AŞ. Lider Vekili Erden Timur hakkında yasal süreç başlattı. İşte ayrıntılar…

Galatasaray ile Fenerbahçe, bir kere daha karşı karşıya

Sözcü’de yer alan habere nazaran; tarihlerinin pek çok periyodunda saha içi rekabetini saha dışına taşıyan Galatasaray ile Fenerbahçe, bir sefer daha karşı karşıya.

Fenerbahçe ile Galatasaray mahkemelik oldu

Bu sezon Süper Lig’de şampiyonluk için birbirleriyle yarışan Türk sporunun iki lokomotifi ve ezeli rakipleri bu kere de mahkemelik oldu.

Son periyotta yaşananların başrolünde ise iki yönetici var: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur. Bu ikili ortasındaki çekişme, kulüpler ortasındaki gerginliği de arttırdı.

İşte yaşananlar:

  • İki kulüp dönem başında birinci olarak Joao Pedro’nun transfer görüşmelerinde karşı karşıya geldi. Galatasaray’ın talip olduğu futbolcu Fenerbahçe’nin oldu.

  • Ali Koç, bir Kulüpler Birliği toplantısında Galatasaray ve Erden Timur’a “İyi para harcadınız ha!” halinde espri ile karışık gönderme yaptı.

  • Hakem kararları, ezeli rakipleri kızdırdı. Erden Timur “Ligi bitirtmeyiz” çıkışını yaptıktan sonra ortam yeterlice gerildi.
  • Ali Koç’un canlı yayın daveti kabul görmedi. Erden Timur, müsabakayı saha içinde bırakacaklarını söyleyip “Bildiklerimizi dönem sonunda açıklayacağız” dedi. Fenerbahçe cephesi “Şimdi açıklayın” çıkışını yaptı.
  • Çok sayıda yöneticinin katıldığı, Galatasaray’ı İkinci Lider Metin Öztürk’ün temsil ettiği son Kulüpler Birliği toplantısında ise Ali Koç, ellerinde Erden Timur ile ilgili bir evrak olduğunu ve vakti gelince açıklayacaklarını duyurdu. Ali Koç’a, Erden Timur hakkında Galatasaray topluluğunun içinden bilgi akışı olduğu argümanları da konuşulanlar ortasında.

Fenerbahçe, Erden Timur ile ilgili yasal süreç başlattı

  • Erden Timur, katıldığı bir canlı yayında Zaniolo için Fenerbahçe’nin yaptığı resmi teklifin ayrıntılarını paylaştı. Fenerbahçe bunun üzerine Erden Timur ile ilgili yasal süreç başlattı.
  • Bunun üzerine Erden Timur, Icardi ile ilgili Fenerbahçe’nin açıklamadığı kimi bilgi ve resmi sayıları, kamuoyu ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Levent Tüzemen: “Ali Koç, Erden Timur’dan rahatsız”

Öte yandan, mevzuyla ilgili bir açıklama yapan A Spor yorumcusu Levent Tüzemen, “29 Mart’taki son Kulüpler Birliği toplantısında gündem, Hatay ve Gaziantep FK kararının masaya yatırılmasıydı. Ali Koç, birden teğe mevzuyu Erden Timur’a getirip ‘Kendisinden rahatsızım. Onunla ilgili bir belge hazırlatıyorum!'” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir