Bakan Kasapoğlu, milli motosikletçileri kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ulusal motosikletçiler Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü ve Bahattin Sofuoğlu’nu kabul etti. Kabulde, dünya şampiyonlukları bulunan eski ulusal motosikletçi ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu da yer aldı.

Türkiye’nin motor sporlarındaki yıldızlarını bakanlıkta ağırlamaktan dolayı memnunluk duyduğunu tabir eden Bakan Kasapoğlu, “Motor sporlarında her geçen gün yükselen bir grafik var, muvaffakiyet tablosu var. Atletlerimizin her biri dünyanın en önde gelen pilotları ortasında yer alıyorlar. Bu bir muvaffakiyettir. Sahiden özverinin, çabanın ve inancın sembolüdür. Biz de bakanlık olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her bir branşa çok güçlü takviyeler verdiğimiz üzere, motor sporlarında da çok önemli katkılar ortaya koyduk. Bu manadaki takviyelerimizi artırarak atletlerimizin ve sporun yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye olarak sportif performans manasında olsun, spor turizmi çerçevesinde olsun gayelerimizi bir yandan gerçekleştirirken başka yandan da daha büyük maksatlara yürüyoruz. Altyapı olarak, tesis imkanları olarak, tertip mahareti olarak her bir spor branşında olduğu üzere, her bir spor branşında olduğu üzere, motor sporlarında da en yüksek standartları hayata geçirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu da yaptığı konuşmada, motor sporlarının Türkiye’de şimdi taşların yerine oturduğu bir spor kolu olmadığını tabir ederek, “Çok dayanak alabildiğimiz, sponsor bulabildiğimiz bir spor kısmı değil. Dünyanın en kıymetli spor kollarından birini yapıyoruz ve bu kolda hakikaten başarılı atletlerimiz var. Motosiklet olarak dünyada 5 kategori var ve bu 5 kategoride 4 atletimiz var. Bu bundan 20 sene evvel konuşulabilecek bir şey değildi. Bu manada bizi bakanlığımız yalnız bırakmadı. Ben sayın bakanımıza bu çocuklara yapmış olduğu yatırım ve takviyeden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir