TBMM Milli Savunma Komisyonu’ndan Kayseri’ye ziyaret

ANKARA (İGFA) – TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar ve beraberindeki komite üyeleri, birinci olarak ASPİLSAN’ı ziyaret ederek, şirketin üretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Akabinde TOMTAŞ’ı ziyaret eden Akar ve beraberindekiler, hazırlanan sunumu izleyerek firma hakkında bilgi edindiler.

TBMM’nin resmi internet sitesinde yer alan habere nazaran Hulusi Akar, ziyaretin akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayseri’de havacılık tarihinin çok eskilere dayandığını belirterek, kentte geçmişte uçak yapıldığını ve ihraç edildiğini hatırlattı. Akar, çalışmaların ülke iktisadı ve endüstrisi için kıymetli olduğuna dikkati çekerek, örnek bir tesisin yapıldığını söz etti.

TOMTAŞ’ta üretime başlanıldığını anlatan Akar, “Hem ilimiz hem de bölgemiz için gerekli katkıyı en üst düzeyde yapmalarıdır. Buna çaba gösteriliyor. Arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımız burada farklı bir model uyguladılar. Her inşaat bittikten sonra oraya uygun makineyi koydular ve çabucak üretime başladılar. Şu an üretim başlamış bulunuyor. Önümüzdeki günlerde gelecek makinelerle de tam kapasiteyle çalışmaya devam edecek.” diye konuştu.

Akar, Kayseri’de övünülecek bahislerin olduğunu lisana getirerek, “Bunlardan birincisi ASPİLSAN. Oradaki kimi ögelerin KAAN’da kullanıldığı bilgisini aldık. Burada arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarla inşallah KAAN için de modüller üretilecek ve katkı sağlanacak. Hasebiyle gururluyuz ve son derece memnunuz.” dedi.

TBMM Ulusal Savunma Kurulu üyeleri, daha sonra Kayseri Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir