Sinan Ateş’in eşinden Kılıçdaroğlu’na ziyaret: Benim yol arkadaşım

Ankara’nın Çankaya ilçesinde 30 Aralık 2022 günü uğradığı silahlı atak sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirdi. Ayşe Ateş, Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

“BENİM YOL ARKADAŞIMDIR”

Kemal Kılıçdaroğlu, Ayşe Ateş‘le görüşmesinden bir fotoğraf karesini Twitter hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, fotoğrafa şu notu düştü: “Bugün merhum Sinan Ateş‘in eşi sevgili kızım Ayşe Ateş beni ziyaret etti. Yalnızca şunu söyleyeceğim: Allah bana ömür verdiği sürece, onu yanı başımdan ayırmayacağım, benim yol arkadaşımdır. Sinan Ateş‘in hesabını birlikte soracağız.”

“SİYASETİ SİYASETÇİLERE BIRAKMAK GEREK”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in milletvekili adaylığı teklif ettiği öne sürülen Ayşe Ateş, Twitter hesabından açıklama yapmıştı. Argümanları yalanlayan Ayşe Ateş, şunları söylemişti: “Vicdanları yaralayan bu alçak suikastın ucu kime dokunursa dokunsun aydınlatılması için, siyasi partilerin haklı davamızda bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da sesimiz olmaya devam etmesini istek etmekle birlikte davanın sağlıklı ilerleyebilmesi ismine aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği konusunda bir karar almış bulunuyoruz.”

20 KİŞİ TUTUKLANDI

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022’de, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’ndeki binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Bozkurt omzundan yaralanırken, Sinan Ateş ise hayatını kaybetti.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 20 kişi tutuklandı.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

2019 yılında Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş DÜZGÜN Parti’nin kuruluş sürecinde MHP idaresinden yana tutum alarak gidenleri sert bir lisanla eleştirmişti. Sinan Ateş 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin isteği ile genel başkanlık vazifesinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Kısmı’nda çalışmaya başladı. Sinan Ateş evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir