Feyza Aktan’ın darp davası! Eski eşi Özcan Deniz ifade verdi

Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan’ın, çocuğunu almaya gittiği sırada Deniz’e tokat attığı ve tişörtünü yırttığı teziyle iki farklı cürümden yargılanmasına başlandı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Özcan Deniz ile avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanıklar Feyza Aktan ile Eda Aktan duruşmaya katılmazken, avukatları ise duruşmaya katıldı.

“ÇOCUĞUMU ALMAK VE BU MEVZUYU KONUŞMAK İÇİN MESKENE GİTTİM”

Duruşmada beyanda bulunan müşteki Özcan Deniz, “Olay tarihinde oğlumun velayet günü kanunen bendeydi. Çocuğum anaokuluna gidiyordu. Feyza Aktan, çocuğun okula gitmesiyle ilgili sorun çıkartıyordu. O gün okuldan aradılar ve oğlum Kuzey’in okula gelmediğini söylediler. Ben de hem çocuğumu almak hem de bu mevzuyu konuşmak için konuta gittim. Bana ‘bekle’ dediler. Yarım saat sonra çocuk hazırlanmamıştı. Ben de Feyza’ya çocuğun neden hazır olmadığını sordum” formunda konuştu.

“DAHA DA SONLANDI, ŞİDDETLİ BİR BİÇİMDE SALDIRMAYA BAŞLADI”

O sırada sanık Feyza Aktan’ın öfkelenerek elini tırnaklarıyla çizdiğini söyleyen müzikçi, beyanının devamında şu tabirleri kullandı:

Bunu yapmaması gerektiğini ve çocuğu hazırlamasını istedim. Çocuğu yere bırakan Feyza Aktan, daha da sonlanarak bana şiddetli bir halde saldırmaya başladı. Akabinde orada kameraların olduğunu anladı ve benim de kendisine saldırmam için üstüme daha da gelerek beni tahrik etmeye başladı. Üstümü başımı parçalayan Feyza Aktan’ın bu durumunu oğlum görmeye başladı ve ‘baba’ dedi. O sırada Feyza, içeri alayım derken çocuğun başını kapıya çarptı. Sonra tekrar dışarı çıkan Feyza, ‘Bana kameraların önünde gösteri yapma’ diye bağırarak kendisi kameraların önünde kendisini illegalleştirmeye çalıştı.

“AMACIM BÜSBÜTÜN FEYZA AKTAN’IN ŞİDDETLE İLGİLİ DURUMUNU TÖRPÜLEMEK”

Özcan Deniz, “Jandarmaya haber verdim. Çocuğumu karakolda icra yoluyla Feyza’dan aldım. Feyza beni meskenin içine çekmeye çalıştı, bildiriler attı lakin çocuğum hasta olduğu vakit meskenine birkaç sefer gitmek zorunda kaldım. Gayem büsbütün Feyza Aktan’ın şiddetle ilgili durumunu törpülemek ve bunun cürüm olduğunu anlamasını sağlamaktır. Onun daima ileri düzeye taşıdığı şiddet aksiyonunu yasalar dahilinde engellemektir. Şikayetimin asıl sebebi de budur. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” halinde konuştu.

Ara kararını açıklayan mahkeme, davaya mevzu şiddeti içeren kamera kayıtlarının istenmesine ve imgelerde kriminal incelemelerinin yapılması için belgenin ekspere gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şarkıcı Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’ın saldırısına uğradığını tez ederek, şikayetçi olmuştu. Feyza Aktan’ın kendisine tokat atarak tişörtünü yırttığını öne süren Özcan Deniz, Feyza Aktan’ın ablası Eda Aktan’ın ise hakaretlerine maruz kaldığını tez etmişti. Bahse ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, kuşkulu Feyza Aktan’ın ‘kasten yaralama’ ve ‘mala ziyan verme’ cürümlerinden, kuşkulu Eda Aktan’ın ise ‘hakaret’ hatasından mahpus cezasına çarptırılması talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir