Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Türkiye’nin en büyük, en güçlü markası Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye bölgesel bir güç, global bir oyuncudur. Ülkemizin bu gücünü sağlam bir markaya dönüştürmek üzere faaliyetler yürütüyoruz. Bu noktada bugün Türkiye’nin en büyük, en güçlü markası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul’da ‘Türkiye Ulus Markalama Forumu’na katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Fahrettin Altun, Twitter idaresinin engelleme, hesap kapatma üzere uygulamalarına işaret ederek, Twitter idaresinin, içerisinde engelleme, hesap kapatma üzere uygulamalarda kendi moderasyon sonlarını nasıl keyfi bir halde esnettiğini, içerik siyasetlerini kendilerine nazaran aykırı görüşlü kullanıcılara, aktörlere karşı silaha çevirebildiğini, dokümanlarıyla gördük.

Bugün Twitter idaresi bu dokümanları bütün memleketler arası kamuoyuyla paylaşıyor. Bu tablo şahıslar, toplumlar ve ülkeler açısından çok önemli bir tehditle karşı karşıya olduğumuzu açık ve net bir halde gösteriyor. Bu skandal toplumsal medya platformları aracılığıyla bir ülke markasını dahi algının nasıl yönlendirilebileceğini, hatta manipüle edilebileceğine dair de ipuçları veriyor. Hasebiyle ülke markasını güçlendirmekle birlikte onu bu üzere sistematik algı operasyonlarından korumak da hayati derecede değerli bir meseledir” tabirlerini kullandı.

“En güçlü markamız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Türkiye’nin prensipli bir dış siyaset duruşu sergilediğini söyleyen Altun, “Yatırımdan ticarete, sağlıktan eğitime, sürdürülebilir güçten, teknolojik inovasyona, insani diplomasiden, barış için eforlarına kadar bütün alanlarda atılan güçlü adımlarla bugün Türkiye bölgesel bir güç, global bir oyuncudur.

Biz de Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı olarak ülkemizin bu gücünü muteber bir markaya dönüştürmek ve bunu sürdürülebilir kılmak üzere faaliyetler yürütüyoruz. Bu noktada şunu bütün açıklığı yanıtlamak istiyorum. Bugün Türkiye’nin en büyük, en güçlü markası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir