AK Parti’li Çelik, Adana’da gençlerle bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘İlk Oyum Erdoğan’a, Birinci Oyum AK Parti’ye Gençlik Buluşması’ kapsamında Adana’da Yüreğir Kültür Merkezi’nde gençlerle buluştu. Düzenlenen etkinliğe AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatı ve partili gençler katıldı. Salona giren Çelik, gençler tarafından tezahüratlarla karşılandı.

İktidara geldikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu hizmet siyaseti vizyonuyla çok büyük işlere imza attıklarını belirten Çelik, “Türkiye’nin alt ve üst yapısını, büyük bir atılımla, yeni bir yüzyıla hazır hale getirdik. Kuşkusuz cumhuriyet hiçbir vakit yaşlanmıyor. 100’üncü yaşına girerken yalnızca yaş almış, genç ve dinamik bir cumhuriyet olacak. Zorluklar karşısında gayret edemiyorsan, 18 yaşında da olsan genç olamazsın. Zorluklar karşısında uğraş azmin varsa, mahzurlardan yılmıyorsan, her vakit yeni ufuklara koşuyorsan, işte o vakit gençsindir. Bu bağlamda AK Parti’nin en genci de Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

‘YÜREĞİR’İN SİMİDİNİ YİYORUZ’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çelik, “Adana’da, birinci sefer oy kullanacak genç kardeşlerimizle birlikteyiz. CHP yöneticileri üzere İngiltere’de, Amerika Birleşik Devletleri’nin sokaklarında hamburger aramıyoruz. Yüreğir’in simidini yiyoruz, Adana’nın şalgamını içiyoruz, 2023’e daima birlikte giriyoruz. Kılıçdaroğlu’na seçimin Londra’da ya da New York’ta olmayacağını birinin hatırlatması gerekiyor. Daima adaylığını ilan etmek için çeşitli kulisler yapan birinin, yabancı devletlerin sokaklarında poz vermesi ya da Türkiye’deki yatırımcılara karşı hasımlık siyaseti gütmesi anlamsızdır. Gidişatlarından şunu anlıyoruz ki adaylarını ağustos ayında açıklayacaklar. Biz daima olarak CHP’den, benzerlerinden, ülkemizde dönük olarak üretilen palavra siyasetine karşı, yıkım siyasetine karşı her gün açıklama yapmak zorunda kalıyoruz. Dediler ki, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesini terk edip kaçacak.’ Bu palavrası kınadık ve lanetledik. 15 Temmuz gecesi kendisine dönük olarak öldüreceklerini bilmesine karşın bu ülkeyi terk etmedi. ‘Sizi daha inançlı bir yere götürelim’ demesine karşın, ‘Hayır, ben milletimle irade çabası vereceğim’ dedi. Bunlar utanmadan, sıkılmadan, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkeyi terk edecek’ diye palavra siyasetine devam etti. Halbuki tankların namluları üzerine çevriliyken Cumhurbaşkanı onların üzerine yürüdü. Onlar da tankların yol vermesiyle inançlı bir halde darbeyi izleyecekleri konutlara gittiler” dedi.

‘EL ELE BU ÇABAYI VERECEĞİZ’

Yalan siyasetine her gün karşılık vermek zorunda kaldıklarını kaydeden Ömer Çelik şöyle konuştu.

“Sizlerin şöyle bir talihiniz var. 2023’te ‘İlk oyum Erdoğan’a’ diyerek bütün bu yalancıları sandığa gömeceksiniz. Bütün dünya susarken, dünyanın vicdanını Türkiye temsil ediyor. Afrika’nın yoksul ülkelerine tahıl gitmiyordu. Bu mutabakat yapıldığında yoksul Afrika ülkelerine gitmesi için Cumhurbaşkanımız, Putin ile görüşme yaptı. Artık o ülkelere fiyatsız bir halde tahılların ulaşması için Cumhurbaşkanımız yeni bir inisiyatif başlattı. 2023’te Birinci oyum Erdoğan’a diyerek siz o yoksul ülkelerin yazgısına de dokunmuş olacaksınız. Onun için ‘İlk oyum Erdoğan’a, Birinci oyum AK Parti’ye’ demek, ‘Ben Türkiye’nin eser siyasetine takviye veriyorum, palavra siyasetini sandığa gömüyorum’ demektir. Hepimiz el ele, kol kola bu çabayı vereceğiz. Türkiye’yi eski, karanlık günlere döndürmeye çalışanlara müsaade vermeyeceğiz. Bu bir iradenin Türkiye’nin yüzyılını kucaklama konusunda ortaya çıkmış azmidir. Bu kararlılığın en değerli tarafı, birinci sefer oy verecek genç kardeşlerimizin imzasının olmasıdır.”

Geçmişte Türkiye’nin hak ve özgürlükleri alanında hangi işi yapmaya kalksalar, karşı çıktıklarını vurgulayan Çelik, şunları söyledi:

“Azerbaycan’daki savaşta Azeri kardeşlerimize dayanak veririz, bir kadro Fransız medyasında çıkan haberler üzere yurt dışındaki birtakım odakların kara propagandalarını tekrarlarlar. Karşımızda taraf duygusu olmayan bir siyasi yapı var. Bu yapıya memleket yönetimi bırakılamaz. Türkiye üzere artık siyasette büyük roller üreten, bölgesel seviyede ve global seviyede büyük misyonlar üreten bir ülkeyi bunların yönetmesi mümkün değildir. Bunun örneklerini ellerine geçen alanlarda kullandıkları yetkilerde net bit halde örüyoruz. Sloganımız, bunun etrafındaki ortaya koyduğumuz siyasi irade, Türkiye yüzyılına imza atma iradesidir. İnşallah buradaki kardeşlerimiz birinci oylarıyla Cumhur İttifakı’na dayanak vererek, eser siyasetine imza atmış olacaklar.”

ÇELİK, ÖĞRENCİLERLE MÜZİK SÖYLEDİ

Çelik, konuşmaların akabinde aktifliğe katılan gençlerin ortasına oturarak, müziklere katıldı ve gençlerle sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir